Hakkımızda

Dr. Öztürk Hukuk Bürosu, Köln‘deki merkezi ve Frankfurt am Main’daki şubesi ile Almanya genelinde ve uluslararası alanda faaliyet gösteren bir hukuk bürosudur. Hem Almanya içinde hem de yurtdışında çeşitli sektörlerden bireyler ve şirketler için kapsamlı hukuki hizmetler sunuyoruz. Temel uzmanlık alanlarımız göçmenlik hukuku, iş hukuku, şirketler hukuku ve ceza hukukudur.

Buna ek olarak, özellikle işverenler ve çalışanlar için (ticari göçmenlik/göçmenlik hukuku) ikamet ve vatandaşlık hukukunda uzmanlaşmış hukuki danışmanlık sunuyoruz.

Hukuk Doktoru ve üniversite Doçenti İsmail Öztürk liderliğindeki Dr. Öztürk Hukuk Bürosu, Almanya’nın önde gelen hukuk firmalarından biridir. Deneyimli ve uzman Türk ve Alman hukukçularımızla, Alman, Avrupa Birliği ve Türk hukuku konularında üstün hizmet sunuyoruz.

red yellow and blue flag on pole
red yellow and blue flag on pole

Sarsılmaz İlkelerimiz

Uzmanlık & Tecrübe

woman holding sword statue during daytime
woman holding sword statue during daytime

Erişilebilirlik & Esneklik

Şeffaflık

Almanya'ya ve Avrupa Birliği'ne göç hukuku, Alman ve uluslararasi Ticaret, İş, trafik ve ceza hukuku alanlarında derinlemesine uzmanlık ve uzun yıllara dayanan dava deneyimi.

Her zaman en güncel hukuki düzenlemelerle güncel ve hazırız.

Hem yerinde hem de Teams, Zoom, Skype ve WhatsApp Business üzerinden online hizmet sunuyoruz.

Online randevu ve Köln ve Frankfurt'taki merkezi konumlarımız ile en iyi erişilebilirliği sağlıyoruz.

Gizli maliyet olmadan net fiyatlandırma.

Davanıza ilişkin ücretsiz ilk değerlendirme, telefonla veya çevrimiçi olarak da mümkündür.

Dr. Ismail Öztürk, LL.M., LL.M.

Kurucu Avukatımız

Dr. İsmail Öztürk, Köln Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun oldu. Yasal stajını Köln ve New York’ta tamamladı. Akabinde, ulusal ve uluslararası ticaret hukuku ve şirketler hukuku alanında Köln Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından en yüksek övgüyle “Ortak Özel Hukuk Yüksek Lisansı” (LL.M.- Joint Degree in Business Law) çift akademik derecesi ile ödüllendirildi.

Dr. Öztürk, Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesinde enerji hukuku üzerine başarıyla tamamladığı doktora tezi sayesinde, yüksek onur derecesi ile doktor unvanını almaya hak kazandı.

Dr. Öztürk, Köln Cumhuriyet Savcılığı ve İdare Mahkemesi’nde tamamlamış olduğu görevlerinin ardından dünyanın önde gelen Big Four denetim firmalarından biri başta olmak üzere prestijli, uluslararası şirket ve Freshfields gibi dünyanin en önemli hukuk firmalarında avukat olarak çalıştı.

Dr. Öztürk, anadil seviyesinde Almanca ve Türkçe, ileri seviyede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Dr. Öztürk, avukatlık mesleğinin yanı sıra Alman Federal Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde öğretim üyesidir.

Kendisi, Köln'deki ana ofisimizin kurucusu ve yönetici avukatıdır; aynı zamanda uzman hukukçular, işletmeciler ve vergi uzmanlarından oluşan ekibimize liderlik yapmaktadır.

İletişim